כותרת
> C;
1/1

הוקמה ועדה ציבורית מקצועית לגיבוש המלצות לסיקור פיגועים

קרא/י עוד

בני 80 ומעלה פטורים מלחכות בתור בנתב"ג

קרא/י עוד

הזמנה לישיבת הנהלה/מועצה ולאסיפה הכללית 10.08.2022

קרא/י עוד

הזמנה להרמת כוסית ומועדון עיתונות 18.09.2022

קרא/י עוד

מועדון העיתונות: "דעת הקהל הפלסטינית" 18.9.2022

קרא/י עוד

הקורונה אינה עוצרת אותנו

זה קרה שוב תוך פרק זמן קצר. הנהלת האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית קיימה סיור שני בשנתה השנייה של מגיפת הקורונה. ההיענות הייתה גדולה. קרוב ל-40 מחברי האיגוד לקחו חלק בסיור למטה יהודה וגזר.

מאת: מאיר חוטקובסקי

צילומים: דניה שפירא

הסיור החל ב"נווה-שלום"; כפר הסמוך ללטרון, הדוגל בדו-קיום בין יהודים וערבים בישראל.
הכפר טובל בירק, ומשרה אווירה של פסטורליה. ריטה בולוס, המגדירה עצמה פלסטינאית ישראלית, והמשמשת כאשת יחסי-הציבור של הכפר, העבירה הרצאה על-אודות היישוב.

סיפרה בולוס: "אני אחת מהאנשים שהצטרפו לאב ברונו בסוף שנות ה-70 כסטודנטית, כי זה היה מקום כיפי לצעירים להיפגש, אך זה היה בטבע. לא היו חשמל, לא מים, לא דרך יבשה. היינו באים דרך הים, וכך התחיל כל הכפר, כל החלום של האב ברונו. היום אנחנו כ-80 משפחות, מחולקות חצי-חצי במספר, חצי פלסטינאים, חצי יהודים."


היעד הבא היה ביקור באנדרטה לזכר לוחמי לטרון וסיפור גבורתם של הלוחמים בקרבות העקובים מדם. היטיב לתאר את האירועים מדריך הטיול, מורה-הדרך ברוך שמולביץ, שריתק את השומעים בתיאוריו. השלים את התיאורים אורי מלץ, חבר האיגוד ובין מארגני הסיור.

היעד הבא היה ביקור ביקב "כרם ברק"; יקב-בוטיק משפחתי, אשר הוקם בידי משפחת רוזנברג במושב תקוע. יקב ״כרם ברק״ נקרא על-שמו של בנם הבכור של יעל ויוסי רוזנברג, ברק, אשר נפטר ממחלה קשה במאי 2010, והוא בן 18 ושלושה חודשים בלבד.

החברים טעמו מיינות היקב, ועקבו בהתעניינות אחר ההרצאה והמצגת של ברק כץ, הממונה על התיירות מטעם המועצה האזורית מטה יהודה. כץ עדכן את השומעים באשר למעמד הרשמי של היקב שלהם:
"אנחנו בעצם קיבלנו לאחרונה את ההכרה המשפטית הלאומית דרך משרד-המשפטים, בהיותנו האפילסיון, או אזור-היין הרשמי כאפילציה במדינת-ישראל."

כטוב ליבם ביין, שמו החברים פעמיהם לביקור ב"גן חולדה", שבו ממוקמת האנדרטה של חיל-ההנדסה. האתר יוצא-דופן ביופיו. מפקד החיל לשעבר, תא"ל ישי דותן, סקר את סיפור גבורתם של חיילי ההנדסה, החל ממלחמת-העצמאות, עבור בפריצת "דרך-בורמה" ועד למלחמות האחרונות בעזה, שבהן חיסל החיל את מנהרות-הטירור.

לאחר אתנחתא קלה מארוחת-צהריים מכובדת בקיבוץ נען, יצאנו לתחנה הבאה בסיור- כפר אוריה. רבקה אהרוני, מוותיקות הכפר, תיארה את ההיסטוריה של ציורי-הקיר המופלאים של הצייר אברהם אופק, וסקרה את ההיסטוריה המרתקת של הקמת המושב.


היעד האחרון בסיור היה "פארק איילון-קנדה", השוכן ממזרח לעמק-איילון, שבו צפינו בנוף הנפלא, שהשתקף בשעת-השקיעה באחד המעיינות היפהפיים שבפארק.


להתראות בסיור הבא.

מדריך הטיול, ברוך שמולביץ, מצביע לעבר האנדרטה, שהקימו לזכר העולים החדשים, שנפלו בלטרון.

 ריטה בולוס, אשת יחסי-הציבור של "נווה-שלום", משתפת אותנו בסיפורו של הכפר.

חברי האיגוד מתפעמים מציורי-הקיר המופלאים של הצייר אברהם אופק, ומאזינים בקשב להסברים עליהם. 

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים