כותרת
> C;
1/1

במועדון העיתונות של האיגוד התארח פרופ' חיליק לימור. כתבה תתפרסם בקרוב.

קרא/י עוד

דמי החברות באיגוד לשנת 2021 נשארו ללא שינוי.

קרא/י עוד

ותיקי ישראל: ״נמאס לנו!״

ותיקי ישראל אינם מסוגלים יותר לעמוד מנגד. ועכשיו זוֹ כבר עובדה: תנועת "ותיקי ישראל", שמטרתה המוצהרת היא לפעול לטובת השכבות החלשות והפגועות, ובראשן האזרחים הוותיקים, נהפכה למפלגה שתרוץ בבחירות הקרובות לכנסת ה-24.

מאת: מאיר חוטקובסקי

ביום רביעי, 6 בינואר 2021, השיקו הוותיקים בבית סוקולוב את מפלגת ותיקי ישראל, שבראשה יעמוד דני יתום (75), בעבר ראש המוסד ומי שכיהן כחבר-כנסת מטעם מפלגת העבודה. במעמד ההשקה הציג יתום את רבקה לזובסקי, פרופסור לייעוץ חינוכי וּלמידה, ששימשה בעבר כיו"ר ויצ״ו, את פאר-לי שחר, בעבר שדרנית בתאגיד "כאן", ואת פרופסור אסא כשר, חתן פרס ישראל בפילוסופיה.

בטקס-ההשקה אמר יתום: "נמאס לנו להתבייש בגיל שלנו. נמאס לנו להתבייש ביחס כלפינו... מתוך ראיית טובתה של המדינה וּלטובת דור הוותיקים, אנחנו משיקים כאן היום את מפלגת ותיקי ישראל. בשבועות הקרובים יצטרפו אלינו עוד רבים מבני וּמבנות הדור שלנו. אתם מכירים ומעריכים רבים מהם.”

שחר, ששימשה שדרנית לענייני רווחה, ומכירה מקרוב את מצוקותיהם של בני הגיל השלישי, אומרת כי "ההחלטה להקים את מפלגת ותיקי ישראל- מטרתה ליצור שינוי תודעתי. אנחנו, ותיקי ישראל, הדור שבנה את המדינה, נשתלב לאחר הבחירות האלה בהנהגה. אנחנו נעמוד כחומת-מגן ונדרוש, בין-השאר, הצמדה של הקצבאות לשכר-המינימום במשק, העומד על 5,300 שקלים; מתן אישור לכפל קצבאות- קצבת זקנה וקצבת נכות; הוצאת הוועדות הרפואיות מן המוסד לביטוח לאומי לגוף ניטרלי. אנחנו קוראים גם לילדי הוותיקים ולנכדיהם לתמוך בנו, כי בבוא-היום גם הם ייקראו ותיקים.”


דני יתום מכריז על הקמת ״מפלגת ותיקי ישראל״

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים