כותרת
> C;
1/1

הוקמה ועדה ציבורית מקצועית לגיבוש המלצות לסיקור פיגועים

קרא/י עוד

בני 80 ומעלה פטורים מלחכות בתור בנתב"ג

קרא/י עוד

הזמנה לישיבת הנהלה/מועצה ולאסיפה הכללית 10.08.2022

קרא/י עוד

הזמנה להרמת כוסית ומועדון עיתונות 18.09.2022

קרא/י עוד

מועדון העיתונות: "דעת הקהל הפלסטינית" 18.9.2022

קרא/י עוד

זוכרים את יורי

לפני חודש, ב-10 ביוני 2021, איבדנו חבר יקר- יורם (יורי) בר-יוסף. יורי היה מוותיקי האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית (במקור: איגוד העורכים של כתבי-העת בישראל), איש-מקצוע לעילא-ולעילא, חבר שאפשר לסמוך עליו, ובעיקר אדם רגיש לסבלו של האחר. חברים זוכרים את יורי.

איבדתי חבר יקר

השנה 2014. יוצא קול-קורא מטעם האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית להצטרפות למשלחת עיתונאים לגיאורגיה. אני חבר האיגוד כבר שנים רבות קודם-לכן, אך מעולם לא הייתה לי זיקה אישית לפעילויות הרבות שהאיגוד יוזם. גם לא הכרתי חברים באיגוד, פרט למנכ"ל איציק פרי, שעמו הייתה לי היכרות מוקדמת. לוח-הזמנים של סיור המשלחת התאים לי, והצעתי את מועמדותי. נבחרתי ושמחתי מאוד.

הגיע מועד יום כינוס החברים לפני הנסיעה, והגעתי ברגשות מעורבים. מצד אחד, היה זה כבוד לייצג את האיגוד במשלחת רשמית, שהוזמנה בידי משרד-התיירות הגיאורגי, אך מצד שני, איני מכיר איש מן המשתתפים, וגדול הנסתר על הגלוי. למזלי, כשהגעתי למקום-הכינוס, היה מקום פנוי ליד יורם בר-יוסף, והתיישבתי לידו. הוא הושיט לי מיד את ידו, והציג את עצמו: "שמי יורם, אך כולם קוראים לי יורי." נרגעתי. חשתי שאני זוכה בחבר חדש.

התחלנו בסמול טוק והסתבר, כי יורי הוא תושב חולון, כפי שהייתי אני בעבר, ומצאנו נושאים משותפים לשוחח עליהם. יורי, שהיה מוותיקי האיגוד כמעט מיום היווסדו, הכיר את כל הנוכחים, ונתן לי סקירה קצרה אודותיהם. במסע לגיאורגיה היינו צמודים זה לזה. הוא זה ששכנע אותי להצטרף לוועדה לקשרי-חוץ, שבה היה חבר. יורי כיהן כיו"ר ועדת תרבות, חברה ורווחה של האיגוד, ודאג לקיום אירועים ומופעים לחברי האיגוד- אם בחינם, או בעלויות מוזלות.

יורי היה קשוב לסביבה, ודאג למעוטי-יכולת ולנוער-בסיכון, שהידרדר לפשע. הוא התנדב בארגונים רבים למען הקהילה, ובאופיו היה איש של נתינה. האיגוד היה יקר ליורי, והוא היה מאוד פעיל בו, והפיץ את שמו בקרב עיתונאים אחרים ובציבור הרחב. היה לי הכבוד גם להיות בין כותבי העיתון האינטרנטי "אותיתון", שהוא היה עורכו והמו"ל שלו, והפיץ אותו אחת לחודש.

מסכת-חייו של יורי לא הייתה סוגה בשושנים. הוא חלה בילדותו בשיתוק-ילדים, מחלה שפגעה ביכולת-ההליכה שלו. הוא עבר אין-סוף טיפולים ואשפוזים בבתי-חולים, ואף-על-פי-כן לא נפלה רוחו בקרבו, והוא הרבה לסייע לאחרים. בתקופה האחרונה, עוד טרם פרוץ מגפת הקורונה, מיעט יורי להשתתף בישיבות הוועדות ובאירועי האיגוד התקופתיים. שוחחנו מספר פעמים בטלפון, והוא סיפר על מכלול הטיפולים הרפואיים שהוא עובר, אשר מגבילים אותו מבחינת הניידות.

ההודעה על פטירתו היכתה אותי בהלם ובצער רב. יהיה זכרו ברוך!

מאיר חוטקובסקי

חבר הנהלת האיגוד


ידיד יקר ואהוב במשך עשרות שנים

נעצבתי מאוד לשמוע על פטירתו של חברנו וידידי היקר זה עשרות שנים, יורם (יורי) בר-יוסף, שעמד שנים בגבורה עילאית בתלאות, שהסב לו גופו, ושמר על רוח איתנה, כשאינו חדל לקחת על עצמו משימות למען האחרים ולבצע אותן. יורי היה אדם טוב-לב, שהבחין תמיד כשמישהו לא היה כתמול-שלשום; טרח לברר את הנסיבות ולתת תמיכה ועידוד. היה רציני ומסור, ובה-בעת מלא חוש-הומור, ושבה את ליבו של כל אחד.


קשה מאוד לעכל, שהוא הלך מאיתנו לעד, והלב מלא יגון. ליבי עמכם, רוז, שירה והמשפחה.

יהי זכרו ברוך!


דניה שפירא

חברת הנהלת האיגוד

הלך מאיתנו חבר יקר ואהוב

הלך מאיתנו חבר יקר ואהוב, מהדמויות הרגישות והמתחשבות שהכרתי מאז היותי חבר באיגוד. יורי החביב, עם חוש-ההומור הדק, שאינו מרבה בדיבור, אך העומד על דעתו ועל עמדותיו בכל נושא שעלה לדיון. יורי ערך את ה"אותיתון", שריכז כמויות אדירות של חומר בנושאים שונים ומגוונים. כתב-העת הזה היה מן הראשונים שנהפך לאתר אינטרנטי.

כשהתרופפה בריאותו של יורי, ותכופות נזקק לטיפול רפואי, עברה מלאכת-העריכה לרעייתו המסורה, רוז. יורי השתדל להגיע לכל ישיבות המועצה וישיבות ההנהלה, חרף הקשיים הרבים.


מותו הוא אבדה גדולה לא רק לבני-המשפחה, אלא גם לחברי האיגוד, ובעיקר לוותיקים שבהם.

יהיה זכרו ברוך!

צביקה אידלמן

חבר הנהלת האיגוד

יורי ורעייתו היו זוג לדוגמא

יורי היה איש יקר ואהוב, פעיל מאוד באיגוד, אדם אהוד ונעים-הליכות. הוא ורעייתו היו זוג לדוגמא, והגיעו באופן קבוע לישיבות, ותרמו רבות לאיגוד.

יהי זכרו ברוך!
חבל על דאבדין...

חיים ממן

יו"ר מועצת האיגוד


אדם משכמו-ומעלה


הכרתי את יורי היטב. אדם משכמו-ומעלה. הייתי בישיבות איתו, ובסוף-שבוע באילת יצאנו יחד לשתות בירה.


יהא זכרו ברוך!


חיים כהן
חבר הנהלת האיגוד

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים