כותרת
> C;
1/1

מועצת העיתונות מביעה את צערה על מותה של עיתונאית פלסטינית

קרא/י עוד

"רוח הדברים" תערוכה חדשה בגלריית טובה אוסמן. הנעילה ב-1.06.2022

קרא/י עוד

האמנית רחלי רוגל מציגה תערוכה בקיבוץ מגן על השכול. הנעילה ב-28.05.2022

קרא/י עוד

סיור עיתונאים לפורטוגל 27/6/2022 - 4/7/2022 (8 ימים, 7 לילות)

קרא/י עוד

חוזרים לחברי האיגוד שנת 2022

חוזר האיגוד 12.04.2022

הצעה מיוחדת לחברי האיגוד

סיור עיתונאים לפורטוגל 27/6/2022 - 4/7/2022 (8 ימים, 7 לילות)

לחברים ולחברות האיגוד שלום,

נפתחה ההרשמה לסיור העיתונאים המיועד לחברי האיגוד ובני/בנות זוגם שיתקיים בתאריכים ה-27 בחודש יוני ועד ה-4 לחודש יולי 2022. הסיור יהיה 8 ימים (7 לילות) על בסיס חצי פנסיון. (מצורפת תוכנית מפורטת).

קצת על:

פורטוגל היא מדינה בדרום מערב אירופה, הגובלת בספרד בחלקו המערבי של חצי האי האיברי. תחת ריבונותה מספר איים באוקיינוס האטלנטי. בני פורטוגל מכונים פורטוגזים ושפתם - פורטוגזית. בעברה הייתה פורטוגל מעצמה קולוניאלית ימית ושלטה בחלקים גדולים באפריקה, בדרום אמריקה ובמסחר שבין אירופה למזרח הרחוק והודו. פורטוגזית, השפה המדוברת בפורטוגל, מדוברת גם במושבותיה לשעבר, כגון בברזיל שבאמריקה הדרומית, אנגולה שבאפריקה ומקאו שבמזרח אסיה.

סיור מקיף וממוקד בפניני פורטוגל עם העיירות הציוריות, החופים והנהרות, וכמובן העיר פורטו והבירה ליסבון.

הלינות יהיו בבתי מלון בדרגות 4 כוכבים: אוטובוס ומדריך ישראלי צמוד במהלך כל הימים.

דמי טיפול לחברי האיגוד ובני/בנות זוגם: 50 ₪ לאדם (100 ₪ לזוג). כאשר תיפתח האפשרות לאורחים, דמי הטיפול יהיו 150 ₪ לכל אורח.

קיום הטיול מותנה במינימום של 30 משתתפים, במחיר מיוחד לחברי האיגוד לכל החבילה: 1,559 דולר לאדם בחדר זוגי. תוספת ליחיד בחדר: 380 דולר.

ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים ללא ריבית או תשלומים ארוכי טווח בקרדיט.

פירוט בתוכנית המצ"ב.

הסיור מתקיים ביוזמת הוועדה לקשרי חוץ.

ההרשמה במייל חוזר, בתשלום דמי טיפול לאיגוד בסך 50 ₪ לאדם עפ״י הר״מ:

- בצ'ק או במזומן בדואר.

- בהעברה/הפקדה בנקאית ע"ש האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית, בנק הפועלים (12), סניף הדר-יוסף (610), חשבון מס. 93454.

ניתן להירשם גם במשרדי האיגוד בימים: א' ו- ד', בשעות 18:00-13:00, ב' ו- ג', בשעות 14:00-09:00.

בברכה,

עליזה ז'זק יוסי רוזנמן

יו"ר האיגוד יו"ר הוועדה לקשרי חוץ

סיור עיתונאים לפורטוגל

7 לילות 8 ימים

חצי פנסיון

טיול מקיף בפניני פורטוגל, עיירות הציוריות, לחופיה ונהרותיה פורטו הידועה ביין ובנהר הדוארו, וליסבון בירתה היושבת על שבעת גבעות רמות, אותן חוצה נהר הטז'ו

יום 1: תל אביב – פורטו, אביירו , פורטו

ניפגש בשעות הבוקר המוקדמות בנתב"ג ונצא בטיסה דרך יעד ביניים אל פורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. עם הנחיתה ניסע לביקור בעיר אביירו, הקרויה ה"ונציה של פורטוגל". העיר בנויה על שפך נהר היוצר אזור ביצתי הקרויה ריה. תופעה זו השפיעה הן על מבנה העיר, המורכבת מתעלות וגשרים, והן על מקורות הפרנסה המסורתיים שלה, כריית מלח ואצות. ארבעת הפסלים בגשר המרכזי של העיר מעידים על מלאכות אלה. בתום הביקור ניסע אל מלונינו בפורטו. בהגעה העברה לארוחת ערב שבסיומה נצא לסיור לילה ולהיכרות ראשונית עם העיר. בתום הסיור נחזור למלונינו ללינה.

יום 2: פורטו – סיור עיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בפורטו, השנייה בגודלה בפורטוגל. משמה נגזר המושג אופורטוניזם. הגשרים מחברים את פורטו אל שכנתה גאיה מעל נהר הדואורו, רבים מהם מספקים מראה נפלא לנהר. עיר נעימה ומטופחת בעלת אופי אירופי, שזורה בפינות ירוקות ובגנים וניצבת על הגדה הצפונית של נהר הדואורו. החלק ההיסטורי של העיר, על סמטאותיו הציוריות, הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. סיורינו יעבור בין כיכרות העיר, רובע ריביירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונבקר את בית הכנסת על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו, נראה את קתדרלת סה' (Se’) המעוטרת במוטיבים בארוקיים ואת מגדל קלריגוס, נבקר בארמון הבורסה העתיקה, נמשיך לביקור ביקב מקומי הכולל טעימות ולסיום נעלה על סירה לשייט "מדליק" בנהר דואורו החוצה את העיר. בתום השיט נחזור למלונינו לארוחת ערב ולינה.

יום 3: פורטו –אמראנטה – עמק הדואורו – למאגו – טרנקוזו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לאמראנטה, עיירת מקסימה וייחודית מימי הביניים. נטייל בין הסמטאות העתיקות ונראה את גשר האבן היפה והנהר הזורם לאיטו. נמשיך לעמק הדואורו, שהוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת ייחודי – גבעות עטורות כרמי זיתים וגפנים הגדלים על טרסות, שבתחתית זורם נהר הדואורו. העמק ידוע בשפע התוצרת החקלאית שבו ובגפנים מהם מייצרים את יין הפורט המפורסם. נבקר בלמאגו העתיקה הידועה בכנסיותיה היפות, שהידועה שבהן היא "כנסיית הדמעות“ המפורסמת, שהוקמה על ידי המלך הראשון של פורטוגל. נמשיך לטרנקוזו, הנה אחד הערים החשובות ביותר בפורטוגל בימי הביניים, בגלל המיקום האסטרטגי שלה שהיה חיוני כדי לשמור על עצמאות פורטוגל כמו גם גבולותיה. כאן נתוודע לסיפורם של האנוסים ול "שפת הסימנים" החרוטה על קירות הבתים ונבקר בבית הכנסת החדש. בתום הביקור נמשיך לארוחת ערב ולינה בגוארדה / בקובילה.

יום 4: גוארדה/קובילה – בלמונטה – בוסאקו – קואימברה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ל כפר צאצאי האנוסים בלמונטה, בתחילת שנות התשעים של המאה ה-20 קיימה הרבנות הראשית לישראל מבצע "השבה ליהדות", בו גוירו מרבית אנוסי בלמונטה. כיום קיימת במקום קהילה יהודית. בכפר גם הוקם מוזיאון יהודי המתאר את ההיסטוריה היהודית במקום. נמשיך בנסיעה בדרכים היפות של רכס "הרי הכוכב" ונגיע לביקור בשמורת הטבע המפורסמת, יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו מהיערות העתיקים באירופה . בתום הביקור נמשיך בנסיעה לעבר העיר קואימברה בירתה העתיקה של פורטוגל ששוכנת על גדות נהר מונדגו. בהגעה נערוך סיור היכרות, נטייל בסמטאות העיר העתיקה, במדרחוב התוסס. בתום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 5: קואימברה – טומר – בטאליה – קאוימברה – מופע פאדו

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר במתחם האוניברסיטה העתיקה ובספרייה (מותנה באישור), המכילה מאות אלפי כרכים של כתבי יד עתיקים. נמשיך לטומר, עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ופתוח) מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15. נמשיך בדרכנו לבטאליה. שם נבקר במנזר בטאליה המדהים (במידה ויתאפשר) שהוא צירוף של סגנונות גותי ומַנוּאֵליַאני (סגנון פורטוגלי ייחודי מהמאה ה-16 שנקרא על שמו של המלך מנואל הראשון). המנזר הוא הדוגמא הטובה ביותר לגוטיקה הפורטוגזית. בתום הסיור נחזור למלונינו לארוחת ערב שלאחריה נצא לבילוי במופע פאדו. בתום המופיע נחזור למלונינו ללינה.

יום 6: קואימברה – אלקובסה – נזארה – אובידוש – סינטרה – ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור באלקובאסה, העיירה שהתפרסמה בזכות מנזר מריה דה אלקובסה. בכנסייה אותה נבקר, קבורים זה מול זו דון פדרו הראשון ודונה אינס דה קסטרו. בתחילת המאה ה- 14 בהיות דון פדרו יורש העצר, סירב אביו להתיר לו להינשא לאהובתו דונה אינס דה קסטרו וצווה על מותה. אך אהבתם מונצחת לעולמים בקבריהם עליהם נכתב "Até ao fim do mundo" – שפירושו "עד קץ העולם, נמשיך לנזארה, אתר משיכה תיירותי שוקק בשל צבע החול הזהוב הצובע את חופיו ואווירת הרוגע במקום. נטפס אל המצוק ממנו נשקפים נופי האוקיאנוס. נוכל לראות את נשות העיר הלבושות עדיין בתלבושות המסורתיות של המקום, שבע חצאיות זו על גבי זו. משם נבקר, באובידוש, עיירה בה הזמן עמד מלכת. בעיירה רחוב מרכזי יפהפה, המוליך משער הכניסה לעיירה, הבנוי בצורת צריח ועד למבצר שבקצהו השני. מן הרחוב מסתעפות לסירוגין סמטאות אבן ציוריות, גן עדן לחובבי צילום. נסיים נצא לביקור בעיירת נופש עתיקה בשם סינטרה, עירם של רוזנים ומלכי פורטוגל. ניסע בדרך יפיפייה הטובלת בצמחיה עשירה, המובילה במעלה ההר אל העיירה הציורית. נחזה בנוף דרמטי עוצר נשימה ונטייל בסמטאותיה של העיירה, בין הארמונות, המבצרים והמבנים המפוארים שהוקמו בה בתקופות שונות. נבקר בארמון הלאומי שנמצאה במרכזה. הארמון שימש בעבר כמשכנה של משפחת המלוכה ובו חדרים מעוטרים בברבורים ובעורבי הנחל. הנוף הפסטורלי האופף את העיירה, רחובותיה הציוריים, הכרכרות עם הסוסים, הבתים הצבועים בגוונים שונים, נותנים תחושה מהנה של שיטוט במקום שכאילו נלקח מן האגדות. בתום הסיור ולקראת הערב נגיע לליסבון, בהגעה העברה לארוחת ערב ולינה.

יום 7: ליסבון – סיור עיר

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בליסבון, בירת פורטוגל, המהווה מנוע כלכלי ותרבותי החשוב במדינה. נראה את העיר הבנויה על שבע גבעות רמות, אותן חוצה נהר הטז'ו. מרכז העיר מאופיין בכיכרות, פסלים, מזרקות ובשדרות ירוקות. נסייר בעיר על אתריה המיוחדים, נבקר בכנסיית מנזר סנט ז'רונימו, המגולף באבן שנבנה בשנת 1496 - מקום קבורתו של וסקו דה גאמה, נמשיך ברובע הידוע בלם (Belém – בית לחם) בו נמצא מגדל בלם שנבנה בשנת 1515 על גדות הנהר. נמשיך לאתריה המרכזיים של העיר: פארק אדוארדו ה-7, אנדרטת המגלים, רובע אל-פאמה שבו הרובע היהודי העתיק, שדרות ליברטדורס, כיכרות קומרסיו רוסיו ההומים, ארמון הנשיא ומרכז התרבות. נבקר במרכז הבילוי והקניות המודרני "ווסקו דה גאמה" (במידה והזמן יאפשר). בתום הביקור נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 8: ליסבון – קאבו די רוקה – קאשקאיש – אשטוריל – ליסבון – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מערבה אל עבר קאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה, המקום בו האמינו כי נגמר העולם וממנו יצאו מגלי הארצות הפורטוגלים. נבקר בכף הסלע, מצוק תלול שגובהו 144 מטרים, ובראשו מגדלור שנבנה בשנת 1772 לרגליו מתנפצים גלי האוקיינוס האטלנטי. משם נמשיך לעבר חוף האוקיינוס השקט לביקור בשתי עיירות ציוריות בולטות באזור: אסטוריל וקשקאיש. עשירי המדינה מעבירים את ימי הקיץ שלהם בעיירות אלה בהן ממוקמים בתי הקיץ והווילות המפוארות. בתום הביקור, נעשה את דרכנו אל שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

רשימת מלונות הטיול

עיר

שם המלון

כתובת

טלפון

פורטו

TRYP PORTO EXPO HOTEL

Rotunda da Exponor, Leça da Palmeira, 4450-801

Matosinhos

+351 22 999 0000

קובילה

HOTEL COVILHÃ DONA MARIA By MELIA

Alameda Pêro da Covilhã, 6200-507 Covilhã

+351 275 310 000

קואימברה

HOTEL COIMBRA By MELIA

Alameda Armando Gonçalves 20, 3000-059 Coimbra

+351 239 480 800

ליסבון

VIP EXECUTIVE ARTS HOTEL

Av. Dom João II 47, 1998-028 Lisboa

+351 21 002 0400

מחיר לאדם בחדר זוגי 1559$

מינימום 30 משתתפים (ללא חופשי)

 • תוספת יחיד 380$
 • אין הנחת שלישי בחדר

המחיר כולל:

 • טיסות שכר במסלול ת"א – פורטו , ליסבון – ת"א, כולל מסים והיטלים.

המראה

נחיתה

27/06/22

ת"א

פרנקפורט

04:50

08:20

27/06/22

פרנקפורט

פורטו

09:30

11:15

04/07/22

ליסבון

מינכן

14:20

18:20

04/07/22

מינכן

ת"א

19:35

00:15

 • בתי מלון מדרגה תיירות טובה ו/או ראשונה על בסיס לינה וחצי פנסיון
 • אוטובוס תיירים לביצוע תכנית הטיול.
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול.
 • מלווה ישראלי צמוד.
 • טיפ לנותני השירותים בחו"ל.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי ומטען.
 • הוצאות אישיות.
 • PCR טסט לפני חזרה לארץ (בעלות נעה בין 50-95 אירו)
 • טיפ למלווה הקבוצה הישראלי.
 • כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף "המחיר כולל".

הערות:

 • סדר ימי הטיול והלינות יכול להשתנות בהתאם לפרטי הטיסות, לזמינות חדרים בבתי מלון ובהתאם לצורכי האופרציה.
 • כפוף לתנאים הכלליים המופיעים בסוף החוברת.
 • בטיול זה לא יהיו סבלים בבית המלון.
 • מיקום המלונות בדרך כלל מחוץ לערים הגדולות.
 • מפגש קבוצה ייערך כשבוע לפני יציאת הטיול.
 • לפעמים ארוחות בוקר לקבוצות מוגשות בחדר נפרד.

ביטול השתתפות בטיול עי הנוסע:

 • עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול 150$ לנוסע.
 • מ-30 ועד 21 ימי עבודה לפני יציאת הטיול - 350$ לנוסע.
 • מ-21 ועד 14 ימי עבודה לפני יציאת הטיול 600$ לנוסע
 • מ- 13 ועד 7 ימי עבודה לפני יציאת הטיול 800$ לנוסע
 • מ-7 ועד 0 ימי עבודה לפני יציאת הטיול - 100% מחיר הטיול.

*** חישוב וקביעת גובה דמי הביטול יהא בהתאם למניין ימי עבודה וימי חג כפי שקבועים במדינת ישראל. זאת מבלי לסתור או תנאי חוק הגנת הצרכן כפי שמפורטים באתר האינטרנט של איסתא ובטופס אישור הזמנת שרותי תיירות.

תנאים בעידן הקורונה

במידה ופורטוגל הופכת לאדומה וחל איסור לנסוע אליה . יבוטל הטיול והכספים יוחזרו לנוסעים. לגבי ביטול בעקבות תחלואה בקורונה או תחלואה במקום על הנוסעים לעשות ביטוח מטען ובריאות "כולל כיסוי לקורונה" לפחות 3 ימים טרם היציאה מהארץ.

---------------------------------------

ההרשמה בעיצומה לסיורים בשפלת הרי יהודה ואיזור קיבוץ גבעת ברנר ביום שני ה- 25.4.2022
ולסיור/נופשון בים המלח בתאריכים 16-18.5.2022. מצ"ב תוכניות הסיור.
נשמח לראותכם!!
---------------------------------------

קונצרט של התזמורת הקאמרית במוזיאון תל-אביב

הזמנה לקונצרט של התזמורת הקאמרית, במוזיאון תל-אביב, בתאריכים 18.5 וב- 19.5, בשעה 20.00. ההרשמה דרך אלי ליאון, במייל: leonely@gmail.com

ניתן לקבל כרטיס אחד או שניים מקסימום בחינם. להזמנת הכרטיסים, יש לרשום במייל הנ"ל את שם המזמין, מס' טלפון ולציין את מס' הכרטיסים (אחד או שניים מקסימום).

תודה לאלי ליאון על ההזמנה.

בברכה,

האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית
שעות הפעילות באיגוד:
ימים א' ו-ד' בשעות 13:00 - 18:00
ימים ב' ו-ג' בשעות 09:00 - 14:00
רחוב קהילת ונציה 17, תל אביב 6940021
טל. 03-6449851 פקס. 03-6449852

חוזר לחברים - 29.3.2022

לחברים/חברות שלום,

10 באפריל 2022

הרמת כוסית ומועדון עיתונות

25 באפריל 2022

סיור בשפלת הרי יהודה וקיבוץ גבעת ברנר

16 – 18 מאי 2022

סיור מקצועי/נופשון לים המלח

הזמנה להרמת כוסית ומועדון עיתונות

הנכם מוזמנים להרמת כוסית לקראת חג הפסח הקרב ובא עלינו לטובה ולמועדון העיתונות עם דניאל פרנקל בריינר בנושא "נפילה ותקומה – סיפורה של שיאנית בקפיצה לגובה", ביום ראשון, ט' באדר ב' תשפ"ב, ה- 10 באפריל 2022, בשעה 16:00, בחדר הישיבות של להב, בית התעשיינים, רח' המרד 29, קומה 13, תל-אביב.

נפתח את האירוע בברכות והרמת כוסית לחג ונמשיך עם מועדון העיתונות. במועדון העיתונות תתארח הפעם דניאל פרנקל בריינר, אתלטית ישראלית, אלופה ושיאנית ישראל בקפיצה לגובה. היא האישה הישראלית הראשונה שקפצה מעל 1.90 מטר. שיאה הישראלי הנוכחי הוא 1.94 מטר.

האיגוד מאחל לכל חבריו וחברותיו חג פסח שמח ובריאות טובה.

האיגוד מאחל לכל חבריו וחברותיו בני העדה המוסלמית ברכות עם פרוש חודש הרמדאן, רמדאן כרים.

--------------------------------------

סיור עיתונאים בשפלת הרי יהודה ובקיבוץ גבעת ברנר,

ביום שני ה- 25.4.2022 - עדכון

שימו-לב לשינוי ביום הסיור (25.4.2022) ולתוכנית המעודכנת שלהלן:

07:30 - התכנסות בתחנת האוטובוסים על דרך נמיר, בתחנת 6A מול תחנת הרכבת סבידור, תל-אביב.

08:00 - תזוזה לכיוון תחנת דלק לטרון.

08:45-09:30 - איסוף משתתפים בתחנת הדלק לטרון וארוחת-בוקר עצמאית.

09:30-11:30 - נסיעה לכיוון בית שמש לביקור במוזיאון בית המורשת של משטרת ישראל.

11:30-13:00 - נסיעה למערת הנטיפים וסיור מודרך במערה.

13:00-15:00 - נסיעה לכיוון קיבוץ גבעת ברנר לארוחת צוהריים בשרית, חמה, כולל קינוח: קפה ועוגה. כל מי שמעוניין במנה צמחונית, נא להודיע מראש (ארוחת הצוהריים תימשך כ- 0.45 דקות).

15:00-17:00 - סיור מודרך ע"י איש קיבוץ גבעת-ברנר, מר דוד זקס. שם נראה אדריכלות מקומית, זיכרון וסיפורים מהקיבוץ, ביניהם: הבית הגדול "בית סרני", גלרית פסל אומן יעקב לוצ'נסקי ומועדון השרשרת (מיכון חקלאי ושובך יוני הדואר הצה"לית).

17:00 - חזרה לכיוון תל-אביב דרך תחנת הדלק לטרון.

18:30-19:00 - הגעה משוערת לתל-אביב.

- יתכנו שינויים בלוח הזמנים.

- נא להצטייד במים וכובעים.

המחיר:

לחבר/ת איגוד 175 ₪

לאורח/ת 185 ₪

הרשמה במשרדי האיגוד.

להלן אמצעי התשלום לצורך ההרשמה לסיור:

- מזומן/צ'ק בדואר.

- הפקדה/העברה בנקאית לחשבון "האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית", בנק הפועלים, סניף הדר-יוסף 610, חשבון מס' 93454.

קיום הסיור מותנה במספר המשתתפים. נא הקדימו הרשמתכם.

הסיור יתקיים עפ"י נוהלי משרד הבריאות. יש לעטות מסכות במהלך הסיור.

מאחלים לכם טיול מהנה!!!

סיור מקצועי/נופשון 3 ימים, 2 לילות במלון רויאל ים-המלח

(חצי פנסיון) 16-18.5.2022

יום ב' 16.5.2022

07:30 - התכנסות בחניון של רכבת סבידור, מול שלט 6A, בתחנות האוטובוסים בדרך נמיר. בעלייה לאוטובוס יתכבדו המשתתפים בשתייה של קפה, עוגיות, שתיה קלה וסוכריות.

08:00 - יציאה באוטובוס מפואר עם מלווה ומדריך צמוד לכל הנופש. לרשות המשתתפים שתייה קרה ופינוקים לכל הדרך.

נסיעה לצומת שוקת לארוחת בוקר עצמאית. חברת אופק תדאג לקפה ועוגיות.

נתחיל בביקור בערד, בפסל תומרקין. פסלו של תומרקין "מצפור ערד" ממוקם במצפור מואב בערד (בסוף רחוב מואב, באזור המלונות) על רכס כידוד ומשקיף אל ים המלח, מדבר יהודה והרי מואב. כל מי שרוצה להנציח את ביקורו בערד מצטלם ליד הפסל. מעבר לתפקידו כמצפור נופי ייחודי, המקום היה מאז ומתמיד מקום התכנסות של צעירי ערד וזוגות שחפצו בפינה שקטה ורומנטית. במקום, מסלול של כ- 15 דקות הליכה עד לתצפית ולפסל. להלן קישור:

במידה והזמן יאפשר, נבקר בחנות המפעל של מגבות ערד.

נמשיך למרכז המבקרים החדש במפעל הישן על שפת ים המלח, ע"ש משה נובומייסקי, ונשמע סיפור מרתק על חזון, יזמות ונחישות של חלוץ ציוני בעל חלום לפיתוח תעשייה בארץ ישראל במקום הנמוך בעולם. בעזרת אמצעי מדיה משוכללים, נפגוש את החיים והקשיים איתם התמודדו עובדי חברת האשלג הארץ ישראלית שחלמו על התיישבות, תעשייה וציונות בים המלח. במקום נוכל לשמוע את חברנו אורי מלץ בסיפור חיים אישי של חמו, נתן ווינהולץ, שעבד במפעלי ים המלח מיום הקמתם.

בסיום הביקור שימשך כשעתיים, נמשיך לנקודת תצפית רחבה, מצפור שחר, הממוקמת על כביש 90 מול המפעלים. במקום מערכת הסברה קולית בה ניתן לשמוע על תולדות התעשייה והמפעלים בעברית ובאנגלית. בתצפית ניצב פסלו של הפסל עזרא אוריון "מצב האדם" המתנשא לגובה של 25 מ'. מצפור שחר - ע"ש תת-אלוף אריה שחר ז"ל, מי שהיה מנכ"ל מפעלי ים המלח ותרם למימוש החזון הציוני של תעשייה יצרנית בים המלח.

14:00 - נגיע לקניון החדש בים המלח לארוחת-צהריים עצמאית.

15:00-15:30 - הגעה למלון, קבלת חדרים ושימוש במתקני המלון המפוארים.

מלון רויאל ים המלח

מלון רויאל ים המלח הינו מלון חמישה כוכבים, ברמת אירוח גבוהה ויוקרתית. במלון 400 חדרים גדולים ומרווחים. כל החדרים מצויידים במסך טלוויזיה LCD, כספת אישית, ערכת קפה ומיני בר. במלון, חדר אוכל הפונה אל הבריכה וים המלח אשר מגיש אוכל מגוון ברמה קולינרית גבוהה מאד, להנאת אורחי המלון. בחדר האוכל מגישים ארוחות בוקר, צהריים וערב בסגנון מזנונים. במלון, אינטרנט אלחוטי חינם באזור הלובי. יש לגשת לקבלה לקבלת קוד גישה. אינטרנט אלחוטי בתשלום בחדרי המלון. במלון שרותי ספא, בריכת ספא ומגוון רחב של טיפולים בתשלום ב-32 חדרי הטיפולים. למחפשים רוגע ואינטימיות ישנו ספא רויאל הכולל: ג'קוזי, סאונה יבשה ורטובה, בריכת מי ים המלח ועמדות תה ופירות חתוכים. לרשות אורחי המלון חוף ים ציבורי בו מיטות שיזוף, שמשיות ושירות מגבות.

19:00 - ארוחת ערב במלון.

21:00 - מפגש חוויתי עם יין ופיצוחים.

יום ג' 17.5.2022

07:30-10:00 - ארוחת בוקר

10:00 - יציאה לטיול ברגל לנחל עין בוקק. מסלול מיוחד של הליכה נוחה לכולם, בליווי המדריך. משך הטיול שעתיים וחצי. מי שלא יצא לטיול, יוכל להשתמש במתקני המלון והספא.

עם החזרה למלון - פסטיבל בוץ על חוף הים משעשע ובריא, שימוש במתקני המלון והליכה למרכז החדש כול אחד בזמנו החופשי.

16:00 - קפה ועוגה.

17:00 - מפגש עם ניר ונגר, ראש המועצה האזורית תמר.

19:00 - ארוחת ערב במלון.

בידור על פי תוכנית המלון.

יום ד' 18.5.2022

07:30-09:00 - ארוחת בוקר במלון.

09:00-09:30 - פינוי חדרים, העמסת מזוודות על האוטובוס ויציאה מהמלון.

נסיעה לאורך ים המלח. ביקור במפעל "אהבה" במצפה שלם. במקום נקבל הסבר על מוצרי הקוסמטיקה המיוצרים מחומרי ים המלח.

נמשיך למנזר דֵיר חָגְ'לָה, מנזר יווני-אורתודוקסי, השוכן במדבר יהודה צפונית לים המלח. המנזר מוקדש לגֶּרָסימוֹס הקדוש, שעל-פי המסורת, הקים במקום לָאוּרַה בתקופה הביזנטית.

משם לקאסר אל-יהוד - אתר של היסטוריה, מורשת וטבע. הוא המקום שבו, על פי המסורת היהודית, חצו בני ישראל את נהר הירדן בכניסתם לארץ כנען. בנוסף, הוא מקום קדוש לנצרות כאתר הטבילה בירדן. הנהר זורם בערבות יריחו ויוצר מקום לטבילה לנוצרים.

ארוחת-צוהריים עצמאית בקניון מעלה האדומים החדש והגדול. במקום מבחר גדול של אפשרויות.

משם נסיעה הביתה. זמן הגעה משוער לתל-אביב: 18:00-19:00.

*) אם יתאפשר נבקר בבית הערבה הישן ובלידו, באזור קליה.

מחיר לאדם בחדר זוגי 1,340 ₪ כולל מע"מ

מחיר לאורח בחדר זוגי 1,440 ₪ כולל מע"מ

מחיר לאדם בחדר ליחיד 2,040 ₪ כולל מע"מ

מחיר לאורח בחדר ליחיד 2,140 ₪ כולל מע"מ

החל מ- 14 ימי עבודה לפני הטיול (28.4.2022) - חיוב מלא.

ההרשמה במשרדי האיגוד.

ניתן להעביר את התשלום לסיור/נופשון:

1. בצ'ק לפקודת "האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית" עד 3 תשלומים. צ'ק ראשון ב- 1.5.2022 ועוד 2 צ'קים עוקבים.

2. בהעברה/הפקדה בנקאית לחשבון "האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית", בנק הפועלים, סניף הדר-יוסף 610, חשבון מס' 93454. ניתן לחלק ל- 3 העברות באפליקצית הבנק (כל הפעולות --> העברה מחזורית, הו"ק).

אנא הרשמו בהקדם כדי שנוכל לשריין מקומות עבורכם.

------------------------------

רמדאן כרים

לכל חברינו/חברותינו העיתונאים ומשפחותיכם, בני העדה המוסלמית, עם בוא הרמדאן ב- 2 באפריל 2022 שלוחות ברכותינו עם פרוש החודש, לימים של בריאות טובה חזרה מהירה לשגרה, שקט, שלום ושלווה והעיקר, שמרו על עצמכם.

צום קל!

רמדאן כרים

------------------------------

אירועי תרבות

גלרית טובה אוסמן - שיח גלריה עם האמן אמרי בן גרא ביום שבת 2 באפריל 2022 בשעה 11:00. הכניסה חופשית ועם מסיכות. הכתובת: בן-יהודה 100, ת"א, טלפון: 03-5227687, 052-7561818

הצגה בקאמרי "שני אנשים בלילה"

אל תחמיצו! הטבה בלעדית בקאמרי:

"שני אנשים בלילה" כרטיס להצגה+ מפגש עם השחקנים ב 55 שח בלבד!

סיפור חושפני, מרגש ואפילו קצת מצחיק, על מפגש מיני, שהופך למפגש בין שתי נשמות פצועות.

שחקנים: אוהד שחר וירדן ניקפהמה

רק בתאריכים:

29-30 מרץ ב 21:00

1-2 לאפריל ב 21:00

קוד הטבה:4521 קופה 03-6060900

רכישה באתר: https://bit.ly/3iYsOIl

-------------------------------

"עברית ולא בכאילו" באתר האינטרנט של האיגוד

ד"ר דניה שפירא חברת הנהלה ומועצה, כותבת במדור המתייחס לשימוש הנעשה בשפה העברית "אטפל, בשילוב הומור, בתופעות נפוצות של שימוש שגוי בִּשפתנו היפהפייה, תוך הסבר כיצד יש לוֹמַר ולכתוב את הדברים בצורה הנכונה וּמדוע. וּבאשר לִשמו- אנשים צעירים (בעיקר), המדווחים על משהו שאירע, או מסבירים את דעתם, נוטים לסיים את המשפט ב״כאילו״, וּמה שהוא כאילו, לא באמת התקיים. הדברים, שעליהם אכתוב, הם שרירים וקיימים." אתר האיגוד iapp.co.il – המדור מופיע בסרגל בצד ימין.

אתר "הזירה הלשונית"

בהמלצת עמרם קליין, חבר הנהלה ומועצה - לשוחרי/ות השפה העברית ותרבותה, מוזמנים/ות לצפות באתר "הזירה הלשונית" שכותב הסופר/עיתונאי/לשונאי/ ד"ר רוביק רוזנטל בכתובת ruvik.co.il .

-------------------------------

חוזר לחברי האיגוד 23.03.2022

לחברים/חברות האיגוד שלום רב,

מצ"ב תוכנית סיור מקצועי/נופשון של האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית בים המלח
עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים