כותרת
> C;
1/1

בצער רב מודיעים על פטירתו של חבר הנהלת האיגוד ויו״ר ועדת רווחה, חברנו היקר יורם בר יוסף

קרא/י עוד

סיור עיתונאים במוזיאון "אנו", אוניברסיטת תל אביב

קרא/י עוד

חברי האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית המומים וכואבים ממותו הפתאומי של מוטי רוזנבלום

קרא/י עוד

האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית רואה בדאגה רבה פגיעה בעיתונאים

קרא/י עוד

נולדנו פעמיים

היה זה יגאל אלון שאמר: "עם שאינו יודע את עברו- ההווה שלו דל, ועתידו לוט בערפל." כאשר אנו מתבוננים בשני אירועים מכוננים של עמנו, נמצא, כי נולדנו כעם פעמיים. פעם אחת, כאשר יצאנו ממצרים בט"ו בניסן, יום חמישי, בשנת תמ"ח (1312 לפני-הספירה), ובפעם השנייה כאשר הקמנו את מדינת-ישראל ביום שישי, ה' באייר, תש"ח, 14 במאי 1948. 3,260 שנה אחרי יציאת-מצרים.

שבעים פנים לתורה, והחכמה היא לדעת להביט בה בפנים הנכונים. במקרה שלפנינו, נשתמש בצופן המכונה" אתב"ש", המושתת על עיקרון פשוט למדיי: את האות הראשונה באל"ף-בי"ת, א', מחליפה האות האחרונה, ת'. את האות השנייה, ב', מחליפה האות השנייה מהסוף, ש'. במקום האות השלישית, ג', תבוא האות ר'. במקום ד' תבוא ק', ובמקום ה' תבוא צ'. וכן הלאה. על-פי העיקרון הזה, ה' באייר יחול תמיד באותו יום בשבוע, שבו חל היום השביעי של פסח. כלומר, יומו השביעי של חג-החירות יחול תמיד באותו היום, שבו יחול יום הכרזת-המדינה, הנקרא חג-העצמאות. וראו זה פלא, על-פי קוד ה"אתבש -“ז'=ע', מה שמחבר בין חג-החירות וחג-העצמאות.

אך לא די בכך: כאשר ניקח את אותיות המלים "יום העצמאות ונסכמן- גם כאן, לאחר צמצום, נקבל את המספר 11. כלומר, שני המועדים, אף-על-פי שהתרחשו בפער של מעל ל-3,333 שנה, חולקים באורח-פלא אותו קוד נומרולוגי. המספר 11 מייצג את ההובלה ואת ההשגחה העליונה להתוויית-דרך, את אנרגיית המורה הרוחני הגדול, את האנרגייה של רדיפת שלום וצדק, את היכולת לגשר על-פני פערים חברתיים, את האנרגייה של הדאגה לרווחת הכלל, של ההתפתחות הרוחנית והייחודיות. כל אלו מופיעים גם בעשרת-הדיברות וגם במסמך של הכרזת-המדינה.

מאת: שרון נריה בר-און

לכתבה המלאה, שהתפרסמה ב"מוקסיני" ב-15 באפריל, 2021.

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים