כותרת
> C;
1/1

אירועי תרבות דצמבר 2021 וינואר 2022

קרא/י עוד

ערוץ הטלוויזיה הקהילתית בסכנת הכחדה!

קרא/י עוד

יומן האיגוד לשנת 2021-2020 זמין לאיסוף במשרדי האיגוד

קרא/י עוד

פסח בזום- שיח של חברות וחברי האיגוד

אנו עדיין בזום, אך לאור היקף ההתחסנות הגדול של תושבי-ישראל והירידה במספר הנדבקים, האיגוד כבר מתכנן פעילויות בשטח, פנים-אל פנים.

מאת: שמעון תורג'מן

ביום רביעי, 17 במרץ 2021, קיים האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית מפגש-זום של שיח חברים וחברות באיגוד, בהשתתפות יו"ר האיגוד, עליזה ז׳זק, מנכ"ל האיגוד, יצחק פרי, חברי הנהלה ומועצה, ראשי ועדות וחברות וחברי האיגוד.

יו"ר האיגוד פתחה את האירוע: "פסח, פסחא, רמדאן קרים וחג האביב- השנה כולנו ביחד עדיין בזום." המשתתפים התייחסו לאשר עשינו השנה, וכיצד מתקדמים לאחר קבלת החיסונים. התקיימה במה פתוחה לשיח חברי ומקצועי.

מנכ"ל האיגוד דיווח על נציגות האיגוד במועצת-העיתונות ועל פעילותו למען האיגוד במועצה. הוא ציין, שיש להיות גאים בתעודת-העיתונאי של האיגוד לעיתונות תקופתית; שכן התעודה מכובדת בכל העולם.

במהלך השיח מסרו ראשי הוועדות דיווחים על פעילותם. יו"ר ועדת האינטרנט ועורכת אתר האיגוד, ד"ר דניה שפירא, הסבירה לנוכחים את התהליך המורכב של שדרוג האתר (iapp.co.il), והודתה לחברי הוועדה על העבודה המסורה, שנמשכת בלא-הפסק גם בימי-הקורונה. היא קראה לחברות ולחברי האיגוד להיות שותפים פעילים בקידום האתר בדרך של הערות והצעות, ויותר מכך- על-ידי כתיבת כתבות ומאמרים עדכניים, שיועלו לאתר, וימשכו עיתונאים נוספים, המבקרים באתר, לרצות להצטרף לאיגוד כחברים.

כמו-כן, הועלו במפגש רעיונות מגוונים להמשך פעילות האיגוד תוך הדגשה, שכל פעילות שתצא לפועל תהיה בכפוף לתקנוני ימי-הקורונה ובהתאם לחוק. עליזה הביעה תקווה, שכל החברים התחסנו, והומלץ בחום להתחסן אם יש כאלה שטרם עשו זאת.

היו, בין-השאר, הצעות לקיים מדי-חודש סיור של עיתונאים מהאיגוד. הוצע לקיים אחרי יום-העצמאות יום-עיון וסיור בבית-התפוצות, שעבר שיפוצים נרחבים באחרונה; פעילויות נוספות שהוצעו: יום באזור ירושלים, שני לילות בבית-מלון, כולל יום-עיון בנושא תקשורת- אולי בשיתוף-פעולה עם ועדת הרדיו, שהחלה לפעול לא-מכבר, ביקורים במנזר-השתקנים, בעמק יזרעאל, וכמו-כן אפשרות להוציא לפועל לקראת חודש מרץ בשנה הבאה את הסיור-טיול למרוקו, שבוטל עקב הקורונה.

חבר מועצת האיגוד שמעון תורגמן בירך את החברים כדרכו בקצרה, כיאה לזום: "חג שמח ומהנה. באהבה רבה." יו"ר האיגוד סיכמה בברכת חג כשר ושמח לכל החברים, והביעה את תודתה ואת תודת ההנהלה לכל חברות וחברי האיגוד.

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים