כותרת
> C;
1/1

אירועי תרבות דצמבר 2021 וינואר 2022

קרא/י עוד

ערוץ הטלוויזיה הקהילתית בסכנת הכחדה!

קרא/י עוד

יומן האיגוד לשנת 2021-2020 זמין לאיסוף במשרדי האיגוד

קרא/י עוד

ערוץ הטלוויזיה הקהילתית בסכנת הכחדה

הדיונים על תקציב 2022-2021 מצביעים על כך, שערוץ 98 בכבלים ובלוויין, שהוא הערוץ של הטלוויזיה הקהילתית, יסיים את קיומו בקול ענות חלושה, בעידודם של שר התקשורת, יועז הנדל, ושל שר האוצר, אביגדור ליברמן.

מאת: מאיר חוטקובסקי

הטלוויזיה הקהילתית הוקמה בשלהי שנות ה-80. תכניה שודרו באמצעות חברות-הכבלים באזורי-השידור של כל חברה וחברה. עברו מאז מים רבים בנהר, הערוץ הוכר כחיוני, ונמצא תחת החסות של המועצה לשידורי כבלים והלוויין.

מראשית הקמתו לא זכה הערוץ ליחס הראוי; כמו זה שמקבלים ערוצים קהילתיים במדינות מעבר-לים. הדבר החל בדחיקת מספרו של הערוץ, ששודר באפיק 9, (נגזל בידי הערוץ לדוברי רוסית). בהמשך הוזז לאפיק 25, (היום הערוץ הים התיכוני), ונכון להיום- הוא נמצא במקום ה'מכובד' באפיק 98.

ממשלות-ישראל שאפו מאז-ומתמיד לסגור את הערוץ- מסיבות פוליטיות (לחץ של חברת "הוט" וחברת "יס") ומסיבות תקציביות (להימנע מתמיכה, על-פי חוק, בסך שלושה מיליוני שקלים לשנה ב-130 קבוצות המשדרות בערוץ). גם בעת הזאת, בממשלת-השינוי שקמה באחרונה, מסתמנת נטייה ברורה לחסל את הערוץ.

במפגש-חירום, שיזמה האגודה לתקשורת קהילתית, עם רכזי הקבוצות המשדרות בערוץ, דיווח יושב-הראש שלה, יוחאי רוטנברג, כי המגעים עם הגורמים במשרד התקשורת ומשרד האוצר נופלים על אוזניים ערלות, ומירב הסיכויים הם, שקיצו של הערוץ קרב. "אנחנו ב'המשבר' (בה"א הידיעה), שלא הכרנו מתחילת הקמתה של הטלוויזיה הקהילתית. שר התקשורת אינו מעונין ואינו רוצה בהמשך הפעלתו של הערוץ הקהילתי, ואינו מוכן לאשר את התמיכה בקבוצות המשדרות מתקציב משרדו".

אם אכן תבוטל התמיכה לקבוצות בתקציב לשנים 2022-2021, יקרב הדבר את קיצו של הערוץ.

בקשות לתגובה ממשרדי התקשורת והאוצר לא נענו.

לידיעה המקורית מיום 2 בספטמבר, 2021, ב"דעתון": http://www.daaton.co.il/Article.aspx?id=8769

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים