כותרת
> C;
1/1

חג פסח שמח

קרא/י עוד

רמאדן כרים

קרא/י עוד

הנהלת האיגוד מברכת את כל חבריה בחג עצמאות שמח.

קרא/י עוד

קצת עלינו

האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית הוקם ב-1962 כאיגוד העורכים של כתבי-העת בישראל. שמו והגדרתו השתנו בהמשך ל״איגוד העורכים והעיתונאים בכתבי העת בישראל״ והמשך ל"האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית".

כיום מונה האיגוד מאות אנשי וּנשות מקצוע ערכיים, הפעילים בתחומיו המגוונים של מקצוע העיתונאות, ביניהם: עיתונאים, עורכים, צלמים ומו"לים של עיתונים מודפסים, בעיקר תקופתיים, ועיתונים של אתרי רשת וּרשתות חברתיות בסייבר. כמ-כן נכללים בו שדרני רדיו וטלוויזיה.

החברוּת באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית היא אישית. זכאים להצטרף עיתונאים ועורכים של כתבי-עת, עורכי מדורים, משתתפים וּבעלי מקצועות נלווים בעיתונות התקופתית וּבכתבי-העת, בעיתונות המקומית וּבעיתונות האלקטרונית, לאחר שהמליצה עליהם ועדת החברוּת, וההנהלה אישרה את קבלתם כחברים באיגוד.

מו״לים ודוברים במגזר הפרטי, במגזר הציבורי וּבמגזר המוֹסדי, המוציאים לאור כתבי-עת, לרבּות עריכה והפקה של מהדורות חדשות ותיעוּד בעיתונות האלקטרונית וַאֲשר עומדים בקריטריונים של תקנון האיגון, רשאים גם הם להיות חברים באיגוד.

מועצת האיגוד והנהלתו אחראים על פעילותו התקינה, כולל קיום אסיפות-חברים, בסיוען של ועדות האיגוד, שיוזמות פעילויות מקצועיות, חברתיות ותרבותיות.

האיגוד חבר במועצת העיתונות והתקשורת בישראל ונציגיו חברים בנשיאות המועצה. כמה מחברי האיגוד משמשים בבית הדין לאתיקה של המועצה. האיגוד חבר ב"להב", לשכת העצמאים והעסקים הקטנים בישראל, המאגדת כ-60 ארגונים מקצועיים במגזר העסקי בישראל, וכוללים: עצמאים, ספקי שירותים ופרילנסרים.

האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית הוא האיגוד הישראלי היחיד כיום המסונף לארגון בינלאומי (FIPP), שהוא האיגוד הבינלאומי לעיתונות תקופתית, וּפעיל בו- מה שנותן לו מעמד ולגיטימציה בינלאומיים.
 אסיפת הבחירות בדצמבר 2019 (צילומים: ד״ר דַּניה שפירא)

מסימני הזמן- אסיפת חברים בזום.

ההצבעה

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים