כותרת
> C;
1/1

הודעה של מועצת העיתונות ומפכל המשטרה

קרא/י עוד

אירועי תרבות ינואר 2022

קרא/י עוד

יומן האיגוד לשנת 2022-2021 זמין לאיסוף במשרדי האיגוד

קרא/י עוד

טיוואן הקסומה

נופי טבע, אנוש וייחוד אורבני, בתערוכת תצלומים של מיטב הצלמים הטיוואנים

מאת: שוש להב

על המפה או במבט מן החלל, ניראית טיוואן כעוד ארץ קטנטנה. אך בעיניו של המתוודע אליה, טיוואן היא גן-עדן רחב יריעה של יופי ומגוון נופי ותרבותי.

טיוואן שוכנת על אי באוקיינוס השקט, ממזרח ליבשת אסיה. החופים, הצוקים והאיים הקטנים, מאפשרים למטייל בה להתרגש מהנופים הנהדרים הנוצרים במפגש בין הים ליבשה. בטיוואן אפשר להינות מהחיים בערים גדולות ומודרניות ולעומתן, לחוות את השקט בכפרים קטנים ושלווים השוכנים באזורים ההרריים. היא עשירה במראות שאינם אופייניים לארצות המערב והמבקר בה יוכל להתענג מקבלת הפנים החמה של תושביה.

טיול בטיוואן מאפשר מפגש עם תערובת של תרבויות מערביות ומזרחיות. החגים והפסטיבלים החשובים נחגגים על-פי לוח השנה החקלאי הסיני המסורתי. קצב החיים מוכתב על-פי העונות החקלאיות, המסורות הדתיות והאגדות העממיות, המתבטאות בחגיגות לכבוד הקציר, תפילות במקדשים, פולחן האבות ומנהגים עממיים שונים.

במסגרת ערב תרבות שארגנה הנציגות הטיוואנית בישראל- ביוזמתו של אדי יאנג, נספח ההסברה והממונה על תרבות, מידע וקשרי עיתונות בנציגות - והתקיים בבית סוקולוב בתל-אביב, בהשתתפות דיפלומטים, אישי ממשל ועיתונאים שרבים מהם חברי האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית, הוצגה התערוכה "טיוואן הקסומה", אשר כללה כ-20 תצלומים מרהיבים, שצולמו ע"י טובי הצלמים בטיוואן. התערוכה האיכותית איפשרה לקהל הישראלי הצצה אל עולם נופי הטבע, האנוש והייחוד האורבני של האי.

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים